Ringrajasõitja Ruben Volt stardib sellel nädalavahetusel Ungaris, Hungaroringil TCR World Tour sarjas, mis on TCR autode maailma kõrgeima tasemega võistlus. Samas sarjas tegi nädal aega tagasi debüüdi tema tiimikaaslane Mattias Vahtel. Nende startide taga on mõlema noormehe head tulemused varasematest hooaegadest ja sellel aastal ning ALM Honda Racing meeskonna pikaajaline koostöö JAS Motorsport meeskonnaga. Mõlemad sõitjad esindavad TCR World Tour etappidel Hondat ja see on väga suur tunnustus nii Eesti sõitjatele kui meeskonnale.

Kereautode sari TCR World Tour koondab selle klassi maailma parimad ja asendab varasemalt sõidetud FIA World Touring Cup sarja. ALM Honda Racing on aastaid teinud koostööd Honda ametliku partneri JAS Motorsport tiimiga, mis sellel hooajal on veelgi tugevnenud. Neljal Euroopa etapil valmistab just ALM Motorsport koostöös JAS Motorspordiga ette uue Honda Civic Type-R TCR võistlusauto hetkel sarjas kuuendal kohal olevale Nestor Girolamile. See on suurepärane võimalus võistelda ja koos töötada Girolamiga, kes on suurte kogemustega sõitja. Lisaks saavad nii Vahtel kui Volt, kes tänavu sõitavad TCR Italy sarjas, hea võrdluse, milline on nende kiirus võrreldes maailma parimatega.

Ruben Volt: „Võidusõitjana hindan seda võimalust väga kõrgelt ja usun, et see on minu karjääri arvestades oluline samm. Tulemuse osas on raske midagi ette öelda, võrreldes TCR Italy sarjaga, kus võistleme on siin kõik uus. Nii auto, rehvid kui ka konkurendid. TOP 10 koht võistlussõidus oleks tulemus, millega saaks rahul olla. Oleme esimese vabatreeningu ära teinud, uue Honda osas on väga hea tunne, oleme saanud juurde sirgekiirust, rehvide osas on harjumatust palju ja saame selles vallas veel tööd teha. Õnneks on meeskonnal ja Nestor Girolamil olemas varasemast hea kogemus ja olen rääkinud ka nendel teemadel eelmisel nädalavahetusel TRC World Tour etapil startinud tiimikaaslase Mattias Vahteliga.

Kvalifikatsioonid sõidetakse Eesti aja järgi laupäeval kell 11.55. Esimene võistlussõit on laupäeval kell 18.05, teine sõit pühapäeval kell 13.05

Sõitude otseülekanded on nähtavad siit: https://tcr-series.tv

TCR Italy