Tõnis Vanaselja. Foto: Rein Luik

Tõnis Vanaselja. Foto: Rein Luik

Eesti meistrivõistluste viimasel etapil auto24ringil saavutas ALM Motorsporti sõitja Tõnis Vanaselja kaks sõiduvõitu Vormel Scandic klassis. Kolmandas sõidus pidi Vanaselja leppima kolmanda kohaga. ALM Motorsporti teine sõitja Antti Rammo saavutas kahes sõidus teise koha.

Etapi avasõitu alustasid esireast Antti Rammo ja Tõnis Vanaselja, kes olid kvalifikatsioonis näidanud parimaid ringiaegu, kusjuures Rammo edestas Vanaseljat vaid ühe tuhandiksekundiga. Nende järel võttis stardir

ivis koha sisse nende suurim konkurent Raimo Kulli.

Esimese sõidu stardi järel asusidki Rammo ja Vanaselja võistlust juhtima, Kulli kolmandal kohal. Antti Rammol õnnestuski finišeerida esimesena, kuid kahjuks leidsid kohtunikud, et Rammo auto oli liikunud hetk enne starti, ja määrasid Rammole ajatrahvi valestardi eest, mis kukutas ta lõpptulemustes neljandale kohale. Võit aga kuulus seega Tõnis Vanaseljale.

Teist sõitu alustas parimalt stardipositsioonilt Kulli, kuid juba esimeses kurvis suutsid nii Vanaselja kui Rammo temast mööduda. Sellises järjestuses kulgeski ülejäänud võistlus ja Tõnis Vanaselja sai kirja juba päeva teise võidu.

Parima ringiaja teise saavutanud Frederik Pihlakas alustas kolmandat sõitu parimalt stardikohalt, kuid juba kolmandal ringil üritas temast esimeses kurvis mööduda Vanaselja mõlemad siiski koos sinna kurvi ära ei mahtunud. Avarii viis rajalt mõlemad sõitjad. Kordustardiks õnnestus ALM Motorsport võistkonnal valmistada Vanaselja jaoks ette varuauto, mis siiski ei liikunud sedavõrd hästi, et oleks võimalik olnud heidelda veel ühe võidu pärast. Võit Raimo Kullile ja sellega ka kuulus talle ka Eesti meistritiitel. Hoolimata viimase etapi heast etteastest pidi Tõnis Vanaselja leppima hõbemedaliga. ALM Motorsporti sõitja Antti Rammo teenis aga meistrivõistlustel pronksmedali.

Tõnis Vanaselja: “Päevaga võib igati rahule jääda, sest kuigi meistritiitlit ei võitnud, suutsin võita kaks sõitu. Ega seda tiitlit olekski oldnu võimalik võita vaid juhul, kui Raimo Kulli katkestab. Kolmandas sõidus toimunud avarii järel istusin varuautosse, aga see polnud õiges seades ja oli hea, et kolmanda kohagi sain.”

Antti Rammo: “Kvalifikatsioonis oli kiirus hea, ja ka esimene sõit kulges liidrikohal igati hästi. Aga selle valestardiga ma kindlasti nõus pole. Ülejäänud kaks sõitu kulgesid edukalt, sest teises sõidus suutsin püsida ilusti Vanaselja tuules terve sõidu. Kolmas sõit osutus avarii tõttu dramaatiliseks, aga kordusstardi järel ei suutnud Kullit seljataga hoida ja nii lõpetasid teisen.”