Tõnis Vanaselja. Foto: Pille Russi.

Tõnis Vanaselja. Foto: Pille Russi.

ALM Motorsporti noor vormelisõitja Ralf Aron saavutas auto24ringil peetud Eesti meistrivõistluste etapil Vormel-Scandic klassis sõiduvõidu ja teise koha. Võistkonna teine sõitja Antti Rammo lõpetas mõlemad võistlussõidud kolmanda kohaga.

Nädalavahetus Pärnu külje all paikneval ringrajal auto24ring peetud Eesti meistrivõistluste etapp möödus vahelduvates ilmaoludes ja laupäeva ennelõunal sõidetud kvalifikatsioon toimus kuivaval rajal. Ralf Aron sõitis välja teise ringiaja, Antti Rammo oli kolmas ja ALM Motorsporti kolmas sõitja Tõnis Vanaselja teenis välja stardirivi neljanda koha.
Esimeses sõidus sai hea stardi Vanaselja, kes tõusis hetkeks mööda isegi Aronist, kuid peagi oli Aron taas sisse võtnud teise koha. Kahjuks oli liider Raimo Kulli suutnud selleks ajaks sisse sõita väikese vahe ja Aronil seda vähendada ei õnnestunudki, kuigi 16-aastase võidusõitja nimele jäi võistluse kiireim ringiaeg.

“Kvalifikatsioonis sõitsime kuivaval rajal ja valisime märja ilma rehvi, mis osutus valeks otsuseks,” kommenteeris Ralf Aron. “Esimeses sõidus tegin küll hea stardi, kuid esimeses kurvis jäin veidi ummikusse ja seejärel kulus aega, et Vanaseljast mööda saada. Suutsin küll liidrile lähemale tõusta, kuid siiski jäi lõpuks paar sekundit vahet.”

Laupäeva öösel vastu pühapäeva kastis rada korralik vihmasadu, aga hommikuseks soojendussõiduks oli vihm üle jäänud ja rada hakkas kuivama. Vormel-Scandic võistluse ajaks valisid enamik sõitjatest kuiva ilma rehvid. Parimalt stardipositsioonilt startinud Ralf Aron tegi õnnestunud stardi, kasvatas kiiresti edumaad ja edestas lähimat konkurenti finišis 3,6 sekundiga. Teise koha pärast heitlesid Raimo Kulli ja ALM Motorsporti sõitja Antti Rammo. Lõpuks pidi Rammo siiski leppima kolmanda kohaga.

“Teises sõidus tegin samuti väga hea stardi ja seejärel õnnestus lähimate konkurentidega mõne sekundi jagu vahet sisse sõita,” nentis Ralf Aron. “Võtsin seejärel juba rahulikumalt. Eesti meistrivõistlustel õnnestub ehk veel korra tänavu startida, kui ajakava lubab.”

“Start õnnestus mõlemas sõidus, aga esimeses polnud autos justkui kiirust, isegi pühapäeva hommikul sõidetud soojendusõidus tundus auto parem olevat,” kommenteeris Antti Rammo oma nädalavahetuse võistlussõite. “Teises sõidus sõitsin terve võistluse enam-vähem samas tempos eessõitjatega, aga lihtsalt ei õnnestunud kuidagi Raimo Kullist mööduda.”

“Start oli esimeses sõidus väga hea ja sain Aronist mööda, aga hiljem tegin väikse sõiduvea, pidin leppima neljanda kohaga,” nentis Tõnis Vanaselja, kes saavutas teises sõidus viienda koha. “Teises sõidus valisin märja ilma rehvid, mis osutus valeks otsuseks.”